DOLARDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

Dünya genelinde yayılan yeni tip koronavirüs piyasalarda panik havası estirmeye devam ediyor. Yeni tip koronovirüsün piyasalara olan etkisiyle dolar 6,70 seviyelerinin üzerini gördü. Dolar 2018 yılından bugüne kadar ki en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Alınan tedbirler doları durduramadı

Hükümetlerin ve merkez bankalarının aldığı tedbirler doların yükselişini durduramadı. Geçtiğimiz hafta FED’in açıkladığı yardım paketi sonrasında dolar 6,40 seviyesinin altına kadar gerilemişti. Fakat yeni tip koronavirüsün etkisini arttırması panik havasının artmasına neden oldu. Dünya genelinde vaka sayısı 800.000’in üzerine çıktı ve bu vakaların 180.000 civarı ABD bulunuyor.

Henüz en kötüsü fiyatlanmamış olabilir

Covid-19 uğradığı ya da uğramadığı tüm dünya piyasalarında düşüşle karşılandı. Uzmanlar piyasalardaki son işlemlerin henüz en kötü senaryoyu fiyatlamamış olabileceğini savunuyor. Dünya’nın Covid-19 ile savaşında piyasalar yaz aylarında durumun iyiye gideceğini düşünerek fiyatlama yapmış gibi görünüyor. Şu an hakim olan Ayı piyasası zaman zaman yükseliş gösterse de durumun ne olacağını önümüzdeki aylar gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir